Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pes Equinovarus

Příspěvky

Zajímavý článek o Ponsetiho metodě v ČR

25. 7. 2009

Velmi zajímavý článek o Ponsetiho metodě praktikované v FN Bulovka. Především statistika této úspěšné metody je zajímavá.

 

Brožura o Ponseti metodě v ANJ

22. 3. 2009

Velmi zajímavá brožura o Ponseti metodě v angličtině. Je určena spíše pro lékaře a odbornou veřejnost, ale je tam i část po rodiče.

 

Jsme doma, operace NEBUDE!!!!

19. 3. 2009

Ráno jsme odjeli na Bulovku a večer už jsme byli doma. Operace NEBUDE. Je to velké překvapení. Čtěte v článku!!!!

 

Čeká nás operace

6. 3. 2009

18. března máme nástup na Bulovku. 19. března by měli vzít Elišku na sál. Snad následující den by nás měli pustit. Sádra na 3 nebo 4 týdny.

Re-tenotomie Achilovy šlachy je relativně malý zákrok. Je to to samé co už Elišce dělali ve 3 měsících, akorát tehdy to bylo jednodušší udržet ji v sádře v klidu

 

Pes Equinovarus a my

24. 8. 2008

Pokud jste přečetli ten první odborný článek o Equinech možná jste se zděsili. Ale nic není tak horké jako to zezačátku vypadá.

Tuto vadu nám zjistitli na ultrazvuku už v 17. týdnu těhotenství. Obvykle se na to doktoři nezaměřují (důvod proč se to většina maminek dozví až při porodu), ale já se na to cíleně ptala, protože manžel Equiny má take - na obou nohách. Eliška to má naštěstí jen na jedné nožce - na pravé.

 

Co je to Pes Equinovarus?

17. 8. 2008

Definice: Pes equinovarus congenitus (PEC), neboli vrozená koňská noha vtočená je nejčastější pravou vrozenou vadou pohybového aparátu. Vada je patrná ihned po narození a je charakterizována flexí v horním hlezenném kloubu a flexí, varozitou, addukcí a vnitřní rotací v dolním hlezenném kloubu, které jsou následovány stočením přední části nohy ve stejném směru. Vzniká tak komplexní deformita nohy, která je navíc spojena s hypotrofií svalstva bérce.